Fındık Faresi

Görünüş;

Fındık fareleri hafif kahverengi veya gri ile siyah  renge sahip kısa kıllarla kaplıdır. Vücutlarından daha az olmasına rağmen kulakları ve kuyruklarında kıllar vardır. Yetişkin farelerin ağırlığı yaklaşık 12 ila 30 gram arasında olup burundan kuyruk ucuna kadar 20 cm kadar büyüyebilir. Dışkıları çubuk şeklindedir ve iki ucundan sivridir.

Yaşam Alanları, Beslenme Alışkanlıkları;

Normalde, fındık faresi, çiftlik alanlarında, çimenlik ve ormanlık alanlarda ev yakınında yaşar, karanlık, korunan ve kolayca bulunabilen bir gıda kaynağına sahip bir alan bulduklarında oraya yuva yaparlar.

Doğada çok merak uyandırıcı olan fındık faresi, yeni veya sıradan bir şey keşfetmek, kendi alanlarında dolaşıp araştırarak gününü geçirir. Mümkünse, fındık faresi beslenmesinde tohum ve fındık tercih eder ancak bu fırsatçı kemirgen, hemen hemen bulduğu her şeyi yer.

Dışarıdaki sıcaklıklar düşmeye başladığında, fındık fareleri kış uykusuna yatmadığı için sıcak bir ortam aramaya başlarlar. Genellikle yiyecek kokusu ve bir evin sıcaklığına çekilen fındık faresi, eve giriş yolunu bulmak için fuar hatları, boru açıklıkları ve kapıların altındaki boşluklar gibi herhangi bir açıklığı kullanabilir.

YAKAMOZ İLAÇLAMA DANIŞMA HATTI

İSTANBUL AVRUPA: 0212 6541855,   İSTANBUL ANADOLU: 0216 6803686