Tarla Faresi

Görünüş;

Fareler, türe bağlı renktedir ve kahverengi, siyah veya beyaz renkte olabilir, kuyrukları değişen uzunlukta olabilir. Bunlar son derece meraklı canlılardır..

Yaşam Alanları, Beslenme Alışkanlıkları;

Tarla fareleri, ev fareleri (Mus musculus) da dahil olmak üzere çeşitli farelerde kullanılan bir terimdir. Adından da anlaşılacağı üzere, bunlar birçok alanda yaygın olarak görülmektedir. Bununla birlikte, düzlüklerde, ormanlarda ve eski, kırsal evlerde birkaç tür bulunur.

Bu fareler, kendilerine sunulan herhangi bir gıda ile beslenecek olan süpürücülerdir. Bu fareler kediler, köpekler, ayılar, kurtlar, yılanlar ve baykuşlar için birer avdırlar. Doğal olarak gece-gündüz temkinli oldukları gibi, çevredeki yeri tamamen değerlendirdikten sonra dışarıda girişimde bulunurlar. Fareler, sığınak olarak kayalar veya kurutulmuş yapraklarla harmanladıkları yuvalarını kullanırlar. Buna rağmen, bu fareler genellikle avcıları tarafından tüketilir. Çoğu tarla faresi uzun süre hayatta kalmayı başaramazlar.

Dişiler her ay hamile kalabilirler. Bebek tarlası fareleri kör, kel ve sağır olarak doğarlar. Bununla birlikte, birkaç hafta içinde büyüyecek ve çiftleşmeye başlayacaklardır.

YAKAMOZ İLAÇLAMA DANIŞMA HATTI

İSTANBUL AVRUPA: 0212 6541855,   İSTANBUL ANADOLU: 0216 6803686